Eşek Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Eşek Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Zengin vitamin içeriğiyle kozmetik ürünlerinde sık sık yer verilen eşek sütü sabunu,pH değeri bakımından anne sütüne oldukça yakındır.Laktoz miktarı yüksek olsa da,A,B1,B2,C ve E vitamini,yağ ve kalsiyum minerali açısından da zengindir.İyileştirme özelliği sayesinde tedavi olarak kullanılan eşek sütü sabunu,aynı zamanda cildi gençleştirmesiyle de gündemde.Mısır Kraliçesi olarak bilinen Kleopatra’nın gençlik ve güzelliğini koruması için her gün 700’den fazla eşekten alınan süt ile banyo yaptığı da anlatılıyor.Eşek sütü ve eşek sütü ile yapılan ürünler bu nedenle değerli görülüyor.Peki,eşek sütü sabununun faydaları nelerdir?Eşek sütü sabunu nasıl kullanılır?İşte,gençleştirici ve güzelleştirici etkisiyle eşek sütü sabunu:

Eşek sütü sabununu bilinen bir zararı olmamasına karşın, bazı maddeler yoğun olarak bulunduğundan nadiren de olsa alerjik sorunlar görülebileceğinden herhangi bir duyarlılık durumunda kullanımın kesilmesi ve doktora danışılması önerilir.

Besleyici özellikleri yanında kozmetik faydalarıyla da aranan bir ürün olan eşek sütü içinde başta sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, çinko olmak üzere pek çok mineral ile birlikte A, B2, B1, E, C vitaminleri bulunur.

Laktoz miktarı yüksek olan, yağ ve kalsiyum zengini eşek sütünde lezzet olarak daha şekerli bir yapıya sahiptir.

Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri bakımından zengin olan eşek sütü sabun olarak kullanıldığında antimikrobiyal ve antiinflamatuar etkiler gösterir.

İçildiğinde bağışıklık sistemini güçlendiren ve hücre yenilenmesine yardımcı olan eşek sütü sabun olarak da esansiyel yağ asitleri sayesinde tedaviye yardımcı olan bir özellik gösterir.

Eşek sütü sabunu sivilce sorununa karşı etkili bir çözüm alternatifi sağlar
.
Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilce oluşumunun önüne geçebilen eşek sütü sabunu sivilce izlerinin onarılmasına da katkı sunar.

Saç yıkamada gönül rahatlığıyla ve istenen sıklıkta kullanılabilen eşek sütü sabunu, düzenli kullanıldığında saçların çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Düzenli olarak eşek sütü sabunu ile yıkanan saçlar hacim kazanır ve bakımlı bir görüntü oluşturur. Saç dökülmelerini azaltan sabun, saç derisinin kabarmasını ve kepek oluşumunu önleyici etkiye sahiptir.

Eşek sütü sabunu saç derisinde görülen kaşıntıların önüne geçer, alerjik reaksiyonları önler ve bakterileri ortadan kaldırır.

Saçkıran tedavisi sırasında yardımcı bir rol oynayabilir.

Eşek Sütü Sabununun Faydaları Nelerdir?

Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarına karşı iyileştirici özelliği vardır.
Ciltteki nem oranını dengeleyerek sağlıklı ve parlak bir görünüm verir.
Doğal bir peeling etkisi oluşturarak ciltteki ölü derileri temizler.
Eşek sütü sabunu yaşlanmanın etkilerini geciktirerek genç bir görünüm sağlar.
Cilt kararmaları ve cilt lekelerine karşı etkilidir.
Gözeneklerin hava almasını sağlar.
Cildin sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlar.
Siyah nokta,akne ve sivilce oluşumunu engeller.
Hücre yenileyici özelliği sayesinde yaşlılık lekelerini azaltır.
Alerji durumlarında ortaya çıkan cilt kızarıklıkları ve kaşıntılarını azaltır.
Düzenli olarak kullanıldığında cilt beyazlatıcı etkisi vardır.
Saç derisinde oluşan kaşıntı, deri döküntüsü ve kepek gibi problemlerin giderilmesinde yardımcıdır.
Saç köklerini güçlendirir.
Saç dökülmesine iyi gelir.
Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.
Saç derisi ve saç tellerinin nemlenmesini sağlar.
*Özellikle kışın kuruyan cilde iyi gelen eşek sütü sabunu cildi soğuktan ve güneşin zararlı etkilerinden korur. Kışın cildi nemlendirdiği için cildin daha güzel görünmesini sağlar.

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Cilt sorunlarına karşı etkili ve işlevli bir ürün olan eşek sütü sabunu kullanımı oldukça kolay bir ürün olarak öne çıkar.
Kullanım amacına ve yerine bağlı olarak kullanım biçimi değişebilen eşek sütü sabunu genel olarak günde 3 kez kullanılır:
Eşek sütü sabunu sivilce ve yüzdeki diğer sorunlarına karşı kullanıldığında sabah, öğle ve akşam saatlerinde köpürterek cilde maske gibi sürülmesi gerekir.
En az 5 dakika bekledikten sonra cilt yıkanır ve su ile durulanır.

 

Madame Cleopatra

3 Comments

  • If I wore it with ordinary shorts, you probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

    • My husband always says that the Lauren polos fit better and last longer than any other brand.I love the new “heathered” color and the price is always excellent through shop

  • I am 6 feet tall and 220 lbs. This shirt fit me perfectly in the chest and shoulders. My only complaint is that it is so long! I like to wear polo shirts untucked. This shirt goes completely past my rear end. If I wore it with ordinary shorts, you probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Para Birimi Seçiniz
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları