Amber Sabunu Faydaları Nelerdir?

Amber Sabunu Faydaları Nelerdir?

Tropikal adaların ve Çin,Japonya,Hindistan,Afrika,Kuzey ve Güney Amerika ile İrlanda’nın bazı sahillerinde veya çevre denizlerinin yüzünde görülür.En çok bulunduğu yer Bahama adalarının sahil ve açıklarıdır.Genellikle gri siyah,kirli sarı yahut bunların karışımından oluşan damarlı renklerde,bal mumu reçine kıvamında küçük topaklar veya nâdiren birkaç yüz kilograma varan birikmiş kütleler halinde bulunur.Denizde durdukça sertleşir,rengi açılır ve önceleri çok keskin oluşundan dolayı insanlara fena gelen kokusu hafifleyerek güzelleşir.Isıtıldığında ve alkole konulduğunda kolaylıkla erir.Ender maddelerden olduğu için ticarî değeri çok yüksek tutulan amber,eski devirlerden beri bazı önemli ihtiyarlık hastalıklarına iyi geldiği,kan yapıcı ve hararet verici olduğu,hâfızayı ve sinirleri güçlendirdiği,özellikle felç rahatsızlıklarını iyileştirdiği görülerek ilâç yapımında kullanılmış ve afrodizyak özelliğinden dolayı da kuvvet macunlarıyla aristokratların bazı yiyecek ve içeceklerine konulmuştur.En yaygın kullanım alanı kokuculuk olan amberden yine eski devirlerden beri daha çok parfüm,krem ve merhem yapımında faydalanılmıştır.

Amber,en kıymetli ve özel kokulardandır.

Maddi ve manevi şifa verdiği söylenmektedir.

Amber kokusu hafızayı güçlendirmesi,kas gevşetici özelliğinin olması,kalbi kuvvetlendirmesi ve baş ağrısına iyi gelmesi gibi insan vücuduna birçok faydası bulunmasından dolayı çok tercih edilen kokudur.

Amber Sabunu zihin ve beden ferahlığı sağlar.

Yorgunluğu giderir.

Vücudun güzel kokmasını sağlar.

Gözenekleri açar,cildin nefes almasını sağlar.

Siyah nokta ve akne sorununu giderir.

Cilt tonunu eşitler.

Hücrelerin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

Ölü derileri vücuttan uzaklaştırmada son derece etkindir.

Saç bakımında da kepek sorununu gidermesi,saçları güçlendirmesi ve hacim vermesinden dolayı sıkça tercih edilir.

Cilde parlaklık ve ipeksi bir yumuşaklık verir.

Cildin doğal nem ve yağ dengesini korur.

Madame Cleopatra

3 Comments

  • If I wore it with ordinary shorts, you probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

    • My husband always says that the Lauren polos fit better and last longer than any other brand.I love the new “heathered” color and the price is always excellent through shop

  • I am 6 feet tall and 220 lbs. This shirt fit me perfectly in the chest and shoulders. My only complaint is that it is so long! I like to wear polo shirts untucked. This shirt goes completely past my rear end. If I wore it with ordinary shorts, you probably wouldnt be able to see the shorts at all – completely hidden by the shirt. It needs to be 4 to 5 inches shorter in terms of length to suit me. I have many RL polo shirts, and this one is by far the longest. I dont understand why.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Para Birimi Seçiniz
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları